понеділок, 28 жовтня 2024 р.
Що таке нумізматика?
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
"Я – великий і бокастий, жовтогрудий і смугастий..."
Учні та учениці 4-А класу дізналися, що 26 жовтня - День гарбуза. Нашу Україну неможливо уявити без цього сонячного красеня. Різний за формою, кольором, смаком гарбуз може бути окрасою на будь-якому столі. Гарбуз – стародавній український символ. Гарбуз – є символом достатку, а його насіння – символ родючості. Гарбуз вважався «головним» на городі, батьком роду. Коли увесь урожай з городів було зібрано, господиня обов ’язково готувала гарбузову кашу, яку смакувала вся родина і дякувала за урожай. Страви з гарбуза в Україні доволі популярні, в меню українців вони займають достойне місце. Наприклад, гарбузяну кашу варили ще наші бабусі, прабабусі. З часом страви вдосконалювалися, ставали більш цікавішими за смаковими якостями та візуально. Сьогодні діти презентували різноманітні страви з гарбуза та композиції, які приготували із своїми батьками.
«Світ моїх захоплень – скарб моєї душі».
У світі багато цікавого та захопливого. І кожен може знайти собі щось до душі. Захоплення людини — це те, що вона робить не тому, що потрібно, а тому, що їй це подобається, їй цікаво. Дитинство — час дивовижних відкриттів, фантазій та можливостей для розвитку. Одним із важливих аспектів є їхні хобі. Як вони відкривають світ і пізнають у ньому те, що найцікавіше для них. Як формують своє світосприйняття через категорії “це мені цікаво” та “це мені не до душі”. Майже кожна людина має захоплення. Одні люблять співати, інші — танцювати. Хтось захоплюється малюванням, хтось цікавиться музикою, спортом. А хтось сам вигадав собі захоплення — збирає машинки, фантики, пісні певного виконавця… Захоплення дає можливість повною мірою виявити себе. Учні та учениці 4-А класу працювали над проєктом "Презентуємо колекцію".
Діти дізналися, що колекціонувáння — цілеспрямоване збирання, зазвичай, однорідних предметів, що мають певну цінність для власника колекції (наукову, історичну, художню тощо), а також упорядкування та вивчення знахідок. Предметом колекціонування можуть бути пам’ятки матеріальної та духовної культури (рукописи, книжки, монети, поштові марки, витвори образотворчого мистецтва, відеоігри тощо), об’єкти природи (мінерали, рослини, комахи тощо). Є люди, які колекціонують зовсім незвичайні речі: чашки, ложки, афіші, ґудзики, голоси птахів, вірші про тварин, анекдоти, марки, монети, листівки, капелюшки тощо. Аби справа була до душі. А людей, які колекціонують щось, називають колекціонерами. А зібрані та впорядковані предмети — колекцією. Здобувачі освіти приготували свої проєкти-колекції та презентували їх. Усі мали можливість роздивитися колекції своїх друзів, поспілкуватися з цього приводу, обговорити.
пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.
У чому моя унікальність?
Вивчаючи тему "Машина часу", здобувачі освіти 4-А класу розширили і збагатили знання про види музеїв, дізналися про літературного героя - Шерлока Голмса, професію детектива та риси характеру, які такій людині потрібні. А обчисливши вирази, ознайомилися з поняттям “дактилоскопія” - (від грецьких слів daktylos — палець і skopein — вивчати) — спосіб упізнавання людей (ідентифікації) за відбитками пальців, заснований на унікальності малюнка шкіри, широко застосовується в криміналістиці. Діти почули інформацію, що за часів Шерлока Голмса детективи почали у своїх розслідуваннях використовувати для визначення особи відбитки пальців і спробували дослідити, чи справді вони такі унікальні, зануривши подушечку пальця в рідку фарбу, зробили відтиск на папері. А потім зробили висновок, що відбитки пальців однокласників та однокласниць різні. Отже, візерунок ліній на подушечках пальців кожної людини унікальний. Саме тому відбитки пальців є точним способом визначення особи.
Чисті руки – це запорука здоров’я та гарного настрою!
Усім відомо, що коли ми граємо, торкаємось предметів або тварин, на руках залишаються мікроби та бруд. Вони можуть спричинити хвороби. А миття рук захищає нас від вірусів, бактерій і хвороб. Тому, сьогодні, ми з учнями та ученицями 4-А класу вирішили закріпити уявлення про необхідність ретельного миття рук. Діти переглянули відео, послухали поради сімейного лікаря, склали інструкцію "Як правильно мити руки", дали відповіді на питання: чому так важливо мити руки, як це робити правильно і чим це допомагає нашому здоров'ю, виконали онлайн-завдання. А потім все це закріпили - помили руки милом, яке виготовила Ляхова Тетяна з своєю мамою. Отже, чисті руки – це здоров’я для всіх!
середа, 16 жовтня 2024 р.
Здорове харчування - ключ до міцного здоров′я!
Проблема здорового харчування є досить актуальною в сучасному суспільстві. З кожним днем осіб, які піклуються про своє здоров’я більшає, і доволі часто це піклування проявляється зміною характеру свого харчування. Хтось стає веганом, хтось відмовляється лише від м’ясних продуктів, а хтось вдало комбінує. Учні та учениці 4-А класу знають, що здорове харчування — це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню її здоров'я, попереджає розвиток захворювань та сприяє здоровому довголіттю та омолодженню. Але сьогодні ми знову згадали про те, що правильне харчування впливає на здоров’я всього організму і є неодмінною умовою здорового способу життя. Раціональне вживання продуктів допоможе досягти високої працездатності та активності протягом усього життя. Діти розподіляли продукти на групи, відгадували загадки, демонстрували їжу та напої, які вони беруть до школи, виготовили тарілку здорового харчування.
субота, 12 жовтня 2024 р.
Картопля - другий хліб!
Під час вивчення теми "Машина часу" здобувачі освіти 4-А класу продовжують дізнаватися про культурні рослини та їх значення для людини, ознайомилися з історією вирощування картоплі. Картопля — неймовірний овоч: люди про неї знають вже не один десяток тисяч років. Учені вважають, що першими про картоплю дізналися індіанці: вони знайшли в горах Південної Америки невідому їм рослину і з часом навчилися готувати з неї смачні та поживні страви. В Україні картоплю вперше почали вирощувати на Харківщині у 1780 році. Проте вчені зазначають, що про підземний овоч знали набагато раніше — картоплю вирощували ще запорозькі козаки, а це XV—XVI ст. Під час уроків діти знаходили цікаву інформацію, відгадували загадки, читали та пояснювали прислів’я, приказки про цей овоч, називали страви з картоплі, познайомилися з професіями агронома та селекціонера. З перегляду відео довідалися, що з картоплі отримують крохмаль — порошок, який використовують у харчовій, текстильній, паперовій, фармацевтичній промисловості і переконалися в цьому, провівши дослід. А потім учні та учениці придумали і зробили з картоплин оригінальні поробки.
четвер, 10 жовтня 2024 р.
"Солодкий" урок.
четвер, 3 жовтня 2024 р.
«Посмішка — це крива, яка вирівнює все»
У переддень Всесвітнього дня посмішки учні та учениці 4-А класу дізналися про історію виникнення цього свята. А саме, що воно відзначається з 1999-го року. Це відбувається, як правило, в першу п’ятницю жовтневого місяця. Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Згідно з легендою, своєю творчістю він нічим особливо не виділявся серед його колег. Критики вважали його і зовсім пересічним, і посереднім художником. Одного разу, десь у 1963-му році, до нього надійшло замовлення від однієї страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America на виготовлення якого-небудь яскравого і незабутнього символу для їх візитною картки. І Харві запропонував їм усміхнену жовту пику, відому зараз як звичайний «смайлик». Замовники схвалили цю ідею. Робота була оцінена в півсотні доларів і всі залишилися задоволені.
вівторок, 1 жовтня 2024 р.
"Ми козацького роду діти"
Сьогодні на уроці мистецтва у 5-Б класі нагадала, що 1 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисників та захисниць України. Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно. Зауважила на тому, що це свято безпосередньо пов’язане з козаками; активувала і поглибила знання про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі; про сучасних захисників та захисниць Вітчизни. Потім провела вікторину та намалювали малюнки на тему «Ми козацького роду діти". Учні та учениці показали свої знання і вміння з цієї теми, були уважними, кмітливими, доброзичливими і тактовними, лаконічно та аргументовано висловлювали свою думку.
-
Продовжуємо мандрувати Полтавщиною, дізналися про глину, поговорили та прочитали про цей чарівний матеріал і про один із видів декоративно...
-
З 24 лютого 2022 року питання безпеки вийшло на інший рівень, тому, після тритижневого дистанційного навчання разом з асистентом вчителя н...
-
Однією з важливих передумов успішного навчання мови є виховання в учнів любові до рідної мови. Різноманітні вправи з української мови вдо...