четвер, 27 березня 2025 р.
Театр - це неповторна магія...
Не підходь! Не чіпай! Повідомляй чи телефонуй!
середа, 26 березня 2025 р.
Куди ростуть рослини?
Сьогодні ми із здобувачами освіти 4-А класу розпочали дослідження, щоб відповісти на питання: “Коли насінини почнуть проростати, куди спрямуються їхні корінці, а куди — стебла? Чому? Чи завжди стебло росте вгору?” Спочатку виконали вправу “Розкодуй” та дізналися, що будемо говорити про рослини. Пригадали, що вже знають про органи рослин та які умови потрібні для того, щоб проросло насіння. Виконали онлайн-завдання та переглянули відеоспостереження за проростанням квасолинки. А потім підготували горщики з ґрунтом та висадили насіння огірків, кабачків та гарбузів. Дослідження обіцяють бути доволі тривалими. Тож їхні результати ми будемо фіксувати поступово — як справжні дорослі вчені-дослідники.
понеділок, 24 березня 2025 р.
У лісі ви знайдете більше, ніж у книгах...
З давніх-давен природа була основою життя людини. У ній вона знаходила все необхідне: їжу, одяг, житло. Ліс — невичерпне багатство нашої країни. Він завжди був другом людини, захищав її у лиху годину, дарував свої запаси. Ліс — найбільше диво Землі. Його краса, велич залишається нашим головним скарбом. Учні та учениці 4-А класу під час вивчення теми "Як це влаштовано?" "мандрували лісом" та дізналися, які бувають ліси, з’ясували, його структуру, які яруси має ліс та дослідили, які рослини і тварини є в кожному з ярусів. Діти із цікавістю провели пошукову роботу, оформили та презентували її результати.
Мікроскопічні вбивці
Туберкульоз – це заразне захворювання, яке передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли ми вдихаємо повітря, яке містить туберкульозну паличку. Сьогодні ми провели у 4-А класі інформаційну хвилинку із відео-супроводом, щоб нагадати про цю актуальну тему. Діти дізналися, що найчастіше туберкульозом хворіють люди зі слабким імунітетом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, які виділяють збудника в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, при розмові. Кожен хворий протягом року під час контактів може заразити до 14 осіб. Тому у разі наявності симптомів слід якомога швидше проконсультуватися у сімейного лікаря або лікаря-терапевта. Якщо ви кашляєте понад два тижні – це має вас насторожити. Якщо у вас тривалий час температура, надмірна пітливість, а особливо в нічний час. Якщо у вас є втрата ваги з незрозумілих причин, задишка, кровохаркання. Якщо ж ви знаєте, що контактували з особою, в якої підтвердили дане захворювання – ідіть на прийом до свого лікаря. Для діагностики туберкульозу проводять флюорографічне обстеження органів грудної клітини й аналіз мокротиння. Здобувачі освіти продемонстрували гарні знання щодо профілактики туберкульозу.
пʼятниця, 21 березня 2025 р.
Настільні ігри - корисний винахід
четвер, 20 березня 2025 р.
Казка розуму навчає, вчить добро в житті творити
20 березня відзначається Всесвітній день казки. «Забута казка – це золоте намисто, яке впало на морське дно» – кажуть старі люди. Чи задумувались ви над тим, чому живуть і не вмирають народні казки! А безсмертні вони тому, що в них живе і не вмирає сам народ, казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Гортаючи сторінки улюблених казок, ви зрозумієте, що казки – то наші великі вчителі, що спочатку виховують, а потім розважають. Казки – один із головних елементів культури будь-якого народу, один з основних видів усної народної поетичної творчості, чарівний світ фантазії, цікавих пригод та зустрічі з улюбленими героями, які навчають мудрості, виховують у дітей кращі людські риси: добро, справедливість, відвагу та мужність. Сьогодні учні та учениці 4 - А класу поринули у " СВІТ КАЗКИ". Діти мали можливість пізнати ще не розгадані секрети казки, подорожуючи по країні Казок. І на кожній із зупинок, вони дізнавалися, щось цікавеньке про казки. Але найзахопливішим виявилось завдання інсценізувати уривок казки. Імпровізація маленьких акторів вирізнялась непередбачуваністю і сміливими рішеннями. Час пройшов непомітно швидко, а ще весело і цікаво!
"Щастя існує лише тоді, коли є з ким його розділити."
Сьогодні під час ранкової зустрічі здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що у 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя. Що стосується традицій, то поки їх не так багато, адже Міжнародний день щастя - зовсім молоде свято. На думку засновників Дня, сьогоднішнє свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства. Діти виконали вправи "Щастя це...", "Що робить мене щасливим...", протягом дня дарували один одному щирі посмішки, робили компліменти. Отож, День щастя – почуття, без якого неможливо уявити свого життя. Бути щасливим — мрія кожного. Будьте щасливими і цінуйте прості задоволення, які з’являються самі по собі! Бо знаходити радість у дрібницях і бути вдячними за все, що у нас є – це те, з чого починається ЩАСТЯ!
вівторок, 18 березня 2025 р.
"Магія в серці: історії про найдорожчих"
понеділок, 17 березня 2025 р.
“Тарасовий QUIZ” у 4-А
13 березня 2025 року здобувачі освіти 4-А класу взяли участь у захопливому інтерактивному змаганні - “Тарасовий QUIZ”!Діти об'єдналися у дві команди "Веселка" і "Водограй" та з великим задоволенням відповідали на питання. Продемонстрували не лише високий рівень знань, а й справжню командну згуртованість, кмітливість та бажання перемагати! Відкрили для себе нові факти про Тараса Григоровича Шевченка, історію, культуру українського народу. Від щирого серця дякуємо організаторам за чудовий квіз, за можливість перевірити свої знання та проявити себе. Окрема подяка учням за активність, сміливість та жагу до перемоги — ви справжні молодці! Результати вже підраховані, дипломи готові! Ми дуже раді, що наші невеличкі кошти допоможуть Захисникам України. Разом до Перемоги!!!
пʼятниця, 14 березня 2025 р.
Техніка, яка допомагає нам у житті
Цього місяця ми почали вивчати тему "Як це влаштовано?" Дізнались багато цікавого про роботизовані пристрої. Адже щодня ми користуємося різними пристосуваннями. Раніше прилади були простими, але люди невпинно вдосконалюють техніку, і вона дедалі краще допомагає нам економити час та сили. Учні та учениці 4-А класу теж спробували сконструювати власного особливого робота з різних матеріалів та презентували їх у класі. Діти розказали, що можуть виконувати їх роботи. Було цікаво!
Сон – це третина людського життя, і це найпрекрасніша його третина
Як же не хочеться інколи прокидатися вранці… Більшість людей любить поспати і так чекають вихідних, щоб нарешті виспатися! Під час ранкової зустрічі здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що 14 березня – справжнє свято для сонь. Адже з 2008 року щорічно в третю п’ятницю березня відзначається Всесвітній день сну! Сон життєво необхідний всім – і діткам, і дорослим. Недосипання призводять до відчуття втоми протягом дня, до відсутності бадьорості після пробудження, почуття сонливості упродовж дня, до головних болей, до відсутності денної активності і навіть до зниження імунітету. Сон — особлива форма існування організму, не менш складна, ніж денне неспання. Сон — це природний фізіологічний процес, коли організм перебуває у стані з мінімальною активністю мозку і зниженою реакцією на навколишній світ. Діти самостійно склали прості поради для здорового сну:
понеділок, 10 березня 2025 р.
Невеликий прогрес щодня, дає великі результати
Інтернет - олімпіади «На Урок» - це можливість покращити знання та підготуватись до подальшого вивчення обраних дисциплін. Це доступні, різноманітні та цікаві завдання для кожної дитини, що розкриють здібності кожного. Завдання — це повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового, це захопливі інтерактивні завдання, гарантовані нагороди та подарунки для кожного! Здобувачі освіти 4-А класу взяли участь у змаганнях з української мови, математики, я досліджую світ та продемонструвати реальний рівень знань і отримати свої нагороди.
Мовна пригода
Здобувачі освіти 4-А класу взяли участь в інтерактивному онлайн-квесті «Мовний експрес», який проходив з 17 по 23 лютого 2025 року до Міжнародного дня рідної мови. Діти із великим задоволенням долучились до мовної пригоди, де мали змогу перевірити свої знання, за що отримали грамоти різного ступеня. Це було цікаво, пізнавально та корисно!
субота, 8 березня 2025 р.
Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.
Щороку на початку березня ми вшановуємо свого геніального поета, якого називають Великим Кобзарем. Під час віртуальної мистецької години здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що ім'я Т.Г. Шевченка невіддільно пов’язано з Україною. У ньому наша історія, наша мрія, наша надія. Шевченко був справжнім народним співцем, з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, тому що сам їх пережив. Він був звичайною людиною, але викував у нещастях свій характер і несвідомо обрав власну долю. Його долею було стати людиною епохи нашої вітчизни, ідеї й заповіді якої будуть жити доти, поки не зникне та людська нескореність і жага до свободи. Через усе життя проніс великий Кобзар палку любов до рідної землі, до неньки – України, у своїх творах нагадував про минулу славу України. Ім’я великого Кобзаря ми згадали, читаючи його вірші та слухаючи пісні на його вірші, які він подарував нам, як безцінний скарб, ці чудові твори, в яких струменить любов до України та турбота про її майбутнє.
Де гра, там і радість.
вівторок, 4 березня 2025 р.
День без сміху – день, прожитий даремно (Ч. Чаплін).
-
З 24 лютого 2022 року питання безпеки вийшло на інший рівень, тому, після тритижневого дистанційного навчання разом з асистентом вчителя н...
-
Сьогодні під час ранкової зустрічі здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що День обіймів - свято, яке виникло в студентському середовищі в...
-
Є таке прислів'я "Як почнеш свій день, так він і пройде". Тому сьогодні ми вирішили почати свій день з посмішки та гарного на...