пʼятниця, 27 грудня 2024 р.

Ура! Зимові канікули!


Незабаром  зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку! З метою попередження нещасних випадків і травматизму, ознайомили здобувачів освіти 4-А класу з правилами техніки безпеки під час зимових канікул, з обов’язковим їх дотриманням.
Діти переглянули навчальне відео та повторили, як поводити себе на вулицях і дорогах у зимовий період, правила протипожежної безпеки, правила поведінки при користуванні електричними приладами, правила безпечного користування побутовими газовими приладами, правила поведінки в разі оголошення сигналу “Повітряна тривога” тощо. Кожен отримав пам'ятку "Безпечні зимові канікули 2024-2025".



Творчість, яка дарує добро...

 

Учні  та учениці нашої гімназії приймали участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків та листів до Дня Святого Миколая "Миколай, прийди до нас!" Діти продемонстрували неймовірний талант, креативність і душевність, створивши роботи, які зігрівають серця та надихають на добро. Святий Миколай разом із членами журі ретельно перечитав листи і переглянув малюнки. І ось результати: Дипломи ІІ ступеня - Філоненко Микола (8-А кл.), Філоненко Матвій (6 кл.), Чучкіна Мілана (5-Б кл.); Дипломи ІІІ ступеня - Бложко Софія (5-А кл.), Базарченко Анастасія (7 кл.), Розгон Евеліна (5-Б кл.), Пилипчук Даря (5-Б кл.), Димпалова Єлизавета (9-А кл.). Ви надихнули усіх своїми яскравими роботами та щирими словами. Ваша творчість стала справжнім святковим дивом, яке зігріває серця та дарує віру в добро. Нехай Святий Миколай принесе у ваші домівки радість, тепло та здійснення найзаповітніших мрій. А ваша креативність і надалі надихає світ навколо, а кожен день дарує нові ідеї для самовираження!

четвер, 26 грудня 2024 р.

Немає переводу добрим звичаям народу

 

Різдво - одне з найважливіших свят для кожного. Його відзначають всією сім'єю і діти беруть активну участь у святкуванні. Під час години спілкування здобувачі освіти  4-А класу  дізналися більше, що це за подія, чому її відзначають і що означають різдвяні традиції. А щоб діти зрозуміли, наскільки важливий цей день,  розповіла історію Різдва Христового. Учні та учениці дізналися і про те, що останній день посту і переддень Різдва прийнято називати Святвечором. А якщо бути точніше, то це вечір перед святом. Цей день славиться своїми традиціями, які трохи призабули, але зараз всі намагаються згадати їх і дотримуватися, адже ці традиції об'єднують родини, роблять їх дружнішими, а саме Різдво довгоочікуваним, яскравим і незабутнім. Ознайомила  з головним атрибутом Святого вечора та Різдва – дідухом. Це житній, пшеничний або вівсяний сніп, який символізує добробут, гарний врожай і достаток. За тодішніми віруваннями, у дідухові жили душі предків. Це обжинковий сніп, який зібрали з поля останнім або перший – зажинковий.

Піжамна вечірка - 2025

 

Зима-чарівниця приносить нам не тільки сніг та морози, але й багато різних свят. 25 січня відбувся цікавий новорічний захід з веселими естафетами, піснями і танцями у 4-А та 4-Б класах. Приміщення гімназії наповнилося веселим сміхом, гарним настроєм та музикою. Діти в яскравих піжамах, веселі конкурси, сучасні танці та море позитиву - все змішалося на новорічному святі. Учні та учениці показали свою кмітливість, артистичність та почуття гумору. Кожен отримав солодкі подарунки та грамоту за костюм. Всі присутні мали можливість відчути справжній дух новорічного свята.

субота, 21 грудня 2024 р.

Факти і таємниці про людський організм

Протягом місяця учні та учениці 4-А класу з’ясовували, що таке факти, чим факти відрізняються від здогадок, дізнавалися про медичні заклади (зокрема поліклініку), спеціальності лікарів. Діти почули про складові нервової системи людини та про їх взаємодію, уточнили та розширили знання про органи чуття, дослідили, що таке правильна постава та чим вона важлива для здоров’я людини, розширили знання про жанр коміксу та навчилися їх створювати. Спонукала здобувачів освіти  до роздумів про унікальність, індивідуальність та важливість кожної людини незалежно від статі, формувала уявлення про поняття “стереотипи” та “гендер”, як зароджується життя людини, як дитина росте і розвивається. Намагалась допомогти кожній дитині з’ясувати, в чому вона неповторна, і навчитися бачити цінність і неповторність в інших людях, а також усвідомити, що всі люди заслуговують рівних прав незалежно від кольору шкіри, національності, віри, статі тощо.

понеділок, 16 грудня 2024 р.

"Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить".

Кожна дитина приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики; хтось до науки; хтось пише вірші, малює. Участь у різних конкурсах дає дітям можливість розвивати свої таланти та навички в різних сферах, які їх цікавлять. Адже це сприяє їхньому особистісному розвитку і формує прагнення до саморозвитку, розвиває творчі здібності. А участь та перемога в конкурсах допомагають підвищити свою впевненість в собі та вірити у власні здібності. Тому, здобувачі освіти нашої гімназії є активними учасниками і переможцями  Міжнародних та Всеукраїнських творчих конкурсів. Творчі діти - майбутнє України!



четвер, 12 грудня 2024 р.

Урок про інклюзивність: "Ми всі - люди. І ми всі - різні."

 

Щоб виховати у дітей толерантність і гуманність та нагадати, що кожна дитина є унікальною, має різні захоплення, інтереси, особливості і стан здоров′я, проте жодна відмінність не може впливати на ставлення оточення до неї, провели урок про інклюзивність у 4-А класі. За дослідженнями, понад 70 % українців відчувають жалість до людей з інвалідністю. Панує хибне уявлення, що людина з інвалідністю не може бути успішною і мати звичайне життя. Тому під час уроку намагалися сформувати в учнів розуміння, що кожна людина насамперед людина, ознайомили із поняттям інклюзивності, вчили цінувати різноманітність, розвивали доброту та емпатію. Переглядаючи презентацію, вчили дітей використовувати коректну лексику щодо людей з інвалідністю, розвивали навички взаємодії, дружби та взаємодопомоги. Асистент вчителя провела вправу-гру “Чарівні окуляри, ” одягнувши їх, ми побачили в інших лише гарне, навіть ті гарні риси, які людина приховує. Переглянули мультфільм "Тамара," діти зробили висновок, що в  цьому мультику дівчинка Тамара говорить жестовою мовою. А ще вона чудово спілкується мовою тіла.

середа, 11 грудня 2024 р.

Вивчаємо — уявляємо — моделюємо...


Вивчаючи тему "Факти і таємниці," продовжуємо формувати уявлення про системи органів людини, ознайомилися з поняттям “опорно-рухова система” та її значенням для життєдіяльності людини та з основними частинами скелета, їх розташуванням, розширили знання про будову скелета. Учні та учениці дізналися, що скелет — це один із найдосконаліших витворів природи. Досі жодна рукотворна конструкція не здатна відтворити складну механіку скелета людини. Архітектори вивчають його будову і користуються “кресленнями” окремих частин скелета, створюючи нові інженерні проєкти. На уроці діти ознайомились з моделлю скелета та пригадали, що таке модель і навіщо люди моделюють, а також, під час роботи в групах, створили аплікацію “Скелет та його частини.”



Читання - найкраще навчання!

 

Як писав В. Сухомлинський «Читання – це один з витоків мислення і розумового розвитку». А читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших, щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі. Тому ми вирішили провести із здобувачами освіти 4-А класу "День читання вголос", щоб зацікавити дітей у читанні книжок уголос разом з друзями  та спонукати їх до обговорення змісту. Це надихає дітей просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття не тільки сприятиме тому, що дитина читатиме більше книг, а також поповненню її словникового запасу. Читаючи більше книжок, ми отримуємо шанс відкрити для себе нові ідеї, читання допомагає отримати емоційний досвід, з яким у реальному житті стикатися не доводиться. Читання розвиває увагу і уяву, стимулює розвиток мозку та впливає на словниковий запас. 

вівторок, 10 грудня 2024 р.

“Свої права, дитино, знай та про обов’язки не забувай”

 

До Міжнародного дня прав людини, який щорічно, починаючи з 1948 року, відзначається 10 грудня, у  4-А класі провели годину спілкування  “Свої права, дитино, знай та про обов’язки не забувай." Діти переглянули мультфільм про права дитини. Під час спілкування  роз’яснили здобувачам освіти їх права та нагадали про  обов’язки, згідно  Конвенції ООН про права дитини. Ця Конвенція була ратифікована найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі.



пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Українська хустка: модний аксесуар і тисячолітня традиція.


Звичайна українська хустка, подумаєте ви? А скільки вона може нам розказати! Тож розкриймо усі секрети хустки разом! Свято з'явилося зовсім нещодавно. Його почали відзначати з 2019 року. Завдяки діаспорі, свято одразу ж набуло статусу всесвітнього. Хустка з давніх-давен була важливим символом української культурної спадщини. Це свято засновано з метою об'єднання жінок різних професій, віку та національності для збереження українських традицій. Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна та знакова. Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була родинна реліквія. Про все це дізналися здобувачі освіти 4-А класу під час години спілкування "Українська хустка: модний аксесуар і тисячолітня традиція." Діти виконали вправу "Асоціативний кущ", розгадали ребуси, щоб дізнатись, що саме символізує українська хустина, встановили відповідність між кольором хустки та тими, хто їх носив, розглянули хмару слів та дізнались, яка буває хустка, виконали вправу "Так чи ні?", опрацювали прислів’я про хустки, відтворили вірш Надії Красоткіної «Українська хустка», замінивши картинки на слова та познайомилися з різними способами зав'язування хусток. 

"Світом Миколай мандрує та добро дарує"

 

Найулюбленіше свято дітей – свято Миколая. Його святкують в Україні 6 грудня, діти з нетерпінням чекають щедрого Миколая, пишуть йому листи, вчать вірші та пісні. Святий Миколай щороку приходить у кожну хатину і обдаровує кожну дитину. Він любить усіх людей, а найбільше чемних, слухняних та добрих дітей. Сьогодні ми провели у 4-А класі пізнавальну гру "Загублені подарунки." Діти мандрували з Миколаєм різними містами, виконували завдання, щоб знайти подарунки. Учні та учениці показали  свої знання та вміння про традиції та звичаї нашого народу, зимові явища в природі та розваги, а також заспівали пісню про Миколая.  Чудово впорались із завданнями та знайшли загублені подарунки.



Один день в ЗСУ

 

6 грудня українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День збройних сил України. Цей день має особливе значення для українського суспільства, оскільки він символізує відданість та героїзм українських військових. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі. Тому запропонувала учням та ученицям 4-А класу провести пізнавальну-розважальну гру "Один день в ЗСУ". Почали із ранкової зарядки, щоб бути у формі та фізично здоровими. Виконали завдання та дізналися про раціон, що дозволяє військовим швидко поповнити енергетичні запаси і підтримувати витривалість, навіть у складних умовах. Пройшли вікторину справжніх захисників ЗСУ. Дізнались, як з’являється так зване друге ім’я військовослужбовця,  відгадували, а потім собі підібрали позивні. Розгадавши ребуси, розібрались із військовою амуніцією. Отримали завдання розвідати територію противника. Для цього використали нашого помічника - безпілотника, запустили ракету та знищили усі ворожі об’єкти. А потім перевірили, чи добре діти знають пісні присвячені ЗСУ. За таку чудову підготовку всі отримали шеврон "Новачок у лавах ЗСУ". Ось так цікаво та насичено пройшов один день наших дітей у лавах ЗСУ!

Листи до Святого Миколая

 

Лист святому Миколаю – це важливий, сповнений казкової магії ритуал для кожної дитини напередодні свята.
Також підготовка таких листів сприяє формуванню навичок самоаналізу дитини, вчить її усвідомлювати свої бажання. Окрім того, написання таких листів важливе для розвитку емоційного інтелекту та кращого пізнання своєї особистості, адже дитина аналізує власні вчинки, поведінку та риси, які їй вдалося виявити упродовж попереднього року. А натомість дитина може попросити у Святого Миколая найбажаніший подарунок для себе та своїх рідних.  Отож, у переддень свята, учні та учениці 4-А класу написали листи до Святого Миколая й попросили його про подарунки для себе, своєї родини та для України. Лист дитини до Святого - це особливий момент, коли дитина може відчути, що її голос чується в небесній вишині. Чекаємо здійснення бажань!


четвер, 5 грудня 2024 р.

Листівка для ЗСУ

 

Учні та учениці нашої гімназії продовжують активно підтримувати бойовий дух воїнів ЗСУ, створюючи патріотичні малюнки та листівки. Діти  завзято та із захопленням працювали над створенням малюнків, в яких  відображена мрія кожного – Перемога України. Усі працювали натхненно, знаючи, що їх роботи буде передано підрозділам Збройних Сил України, які виконують бойові завдання на сході та півдні держави. Завдяки таким подарункам бійці, які щоденно боронять нашу країну, відбиваючи наступ агресора, відчуватимуть підтримку та вдячність майбутнього покоління. Ми віримо, що ці дитячі  малюнки з побажаннями стануть оберегами нашим бійцям. Слава воїнам ЗСУ! Слава Україні! Героям слава!


середа, 4 грудня 2024 р.

Людина на Землі — унікальна істота.

У листопаді здобувачі освіти 4-А класу вивчали тему “Чарівні перетворення”. А саме, досліджували перетворення в нашому організмі: вивчали травну, кровоносну та дихальну системи людини. Протягом вивчення теми, звернула увагу дітей на функції кожного органу людини, його значення для нормальної роботи всього організму, необхідність бережного ставлення до свого здоров’я. У цій темі дала дітям початкові знання та уявлення про те, як працюють травна, кровоносна та дихальна системи людського організму. Діти дізналися, що один з найважливіших факторів нормалізації кровопостачання та роботи серцевосудинної системи — постійне підтримання водного балансу. Тож для нормальної роботи нашого організму нам потрібна якісна вода. Дослідили, чи достатньо на Землі води та з’ясували, що вода вкриває 70 % поверхні Землі, але не вся вона прісна.  Діти працювали в групах, в парах, розучували  цікаві дихальні вправи, виконували творчі завдання, готували  та презентували проєкт "Людина, яка мене надихає."