пʼятниця, 22 березня 2024 р.

Конкурси, що надихають до творчості

 

Кожна зірка на своєму зоряному шляху робить конкретні кроки до майбутнього великого успіху. Ці кроки часто варті уваги і гідні залишитися в історії життя і творчості талановитої людини. Такою зірочкою і стала учениця 5 класу Малашевська Поліна, яка отримала "Диплом" за 1 місце у Міжнародному конкурсі  "Зоряний шлях" з образотворчого мистецтва у номінації "Живопис". Вітаємо Поліну з перемогою та бажаємо успіхів у нових творчих конкурсах!





четвер, 21 березня 2024 р.

«Природа – це казка, яку треба читати серцем»

 

Навесні прокидається природа. Кожен парк, сад, село чи місто буяють яскравими, а іноді ніжними, фарбами. Тому сьогодні  вирішили вийти на шкільне подвір‘я, щоб розширити знання учнів про весну, її ознаки, навчити самостійно спостерігати, робити висновки та уточнити  про  різноманітність рослин. Під час екскурсії учні познайомилися з ранньоквітучими рослинами, які розквітають першими на клумбах  навіть при низькій температурі. Послухали веселі пісні пташок. А потім прибрали сміття, яке залишили після себе "дуже культурні" люди нашого села. Ось така  цікава та корисна мандрівка була у нас.



середа, 20 березня 2024 р.

Чарівний світ казки

 

20 березня відзначається Всесвітній день казки. Напевно, неможливо знайти людину, яка не любить читати або слухати казки. А діти і казка, то нерозлучні друзі, вони створені один для одного. Казки – то наші великі вчителі, вони виховують, розважають, навчають, звеселяють. Казка — це чарівний світ фантазії, цікаві пригоди та зустрічі з улюбленими казковими героями, які навчають нас мудрості, добру, справедливості, відваги та мужності. Діти 3-А класу показали свої знання про світ казок: добре справились із вправами "Казкова переплутанка", "Хвилинка-мудринка", розгадали філворд "З якої казки персонаж", а потім спробували себе в ролі акторів та відтворили уривки улюблених казок.



Слідами диво-звірів

 

У природі їх не знайти, а от у країні Див і фантазій світу Мистецтва існують диво-звірі. Під час уроку мистецтва здобувачі освіти 3-А класу пригадали у яких казках чи мультфільмах їм зустрічалися диво-звірі та якими надзвичайними можливостями вони володіли. Діти виліпили з пластиліну фантастичну тварину, розказали, якими дивовижними особливостями вона володітиме.






вівторок, 19 березня 2024 р.

Що приховує яблуко?

 

Під час вивчення теми "Приховані можливості речей" розкривали нові таємниці корисного, смачного та соковитого фрукта - яблука. Діти виконували вправи "Досліди", "Досліди та порівняй", "Чарівне яблучко" та дізналися, що яблуко містить речовини, які при взаємодії з киснем утворюють темну плівку, яка запобігає псуванню фрукта. Провели дослідження й довідалися, які ще плоди мають подібну властивість. Учні та учениці 3-А класу висловили гіпотези про те, як уникнути потемніння яблука, не зіпсувавши його смаку та досліджували, який спосіб дасть найкращий результат.




Онлайн-квест до 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка

 

Здобувачі освіти 3-А класу долучилися до відзначення  210-річниці від дня народження видатного українського поета, художника Тараса  Григоровича Шевченка  та взяли участь у інтерактивному онлайн-квесті "Шевченку - 210". 
Він допоміг учасникам квесту - перенестися в часи, коли Тарас Шевченко творив свої незабутні  твори. Кожен крок був наповнений духом того часу, а завдання включали в себе  різноманітні виклики, пов'язані з життям і творчістю великого митця. Тому всі отримали "Сертифікат учасника".









понеділок, 18 березня 2024 р.

Поговоримо про гроші

 

Цього року Всесвітній тиждень грошей відзначатиметься одночасно у світі та в Україні з 18 до 24 березня 2024 року. "Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє" — це офіційна тема Global Money Week у 2024 році. Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка показує важливість того, щоб діти з раннього віку були фінансово обізнаними,  опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень.  Кузьмінова Вероніка Олександрівна провела дослідницьку роботу з учнями та ученицями 3-А класу "Поговоримо про гроші." Діти познайомилися з різними грошовими одиницями, дізналися, як розраховуватися банківською карткою, в ході заняття отримали знання про те, для чого людям гроші, де вони використовуються та, як діти можуть допомагати батькам економити бюджет своєї родини.

Творчість — це ключик до розкриття потенціалу особистості.

 

Учениця 8-А класу Арсонова Юліанна була учасницею Міжнародного двотурового конкурсу мистецтв "ЖИТИ.ВІРИТИ.ТВОРИТИ". Кожне слово у назві цього конкурсу несе в собі глибокий сенс. "ЖИТИ" - це більше, ніж просто існування; це повнота життя, радість кожної миті, які ми спільно ділитимемо разом. "ВІРИТИ" - це віра у себе, у свій талант, у світле майбутнє, що чекає нас перед кожним новим полотном. А "ТВОРИТИ" - це наша спільна місія, яка приводить нас до творчих висот, розкриваючи найглибші джерела нашої уяви та енергії. Щиро дякуємо Юліанні за  творчість та  відданість мистецтву. Результати конкурсу оголошені: "Диплом" - Друга премія.  Нехай твої досягнення будуть завжди оцінені та вшановані. Так тримати!



пʼятниця, 15 березня 2024 р.

Масляна, прощай! А на той рік знову приїжджай!

 

Масляна – добре і яскраве, а найголовніше – смачне свято, яке просто неможливо не любити! Але, на жаль, в основному святкують його дорослі, а сучасні дітлахи не так знайомі зі змістом і традиціями Масляної. І зовсім даремно, адже познайомившись з Масляною, малеча напевно любитиме її не менше за Великдень. Тому сьогодні діти 3-А класу познайомилися з цим святом, а потім смакували млинці, що приготувала матуся Новаковської Вероніки. А ще діти дізналися, що Масляна, як Великдень, має перехідну дату, яка змінюється з року в рік.  Тобто, щороку дата Масляної буде залежати від дати Великодня. Швидше за все, навіть не знаючи самого сенсу Масляної, наші дітлахи точно знають, що в цей тиждень можна наїстися млинців досхочу! Як пов'язані млинці з самим святом? А дуже просто! Млинці символізують яскраве весняне сонечко, якого всі ми так вже зачекалися. Плюс, в них немає заборонених продуктів, тому ласувати ними можна нескінченно. Це останні «смаколики» перед Великим Постом, який триватиме аж до самого Великодня. Масляна, або ж Масниця, Сиропусний тиждень чи Колодій — це останній тиждень перед Великим постом. А млинці — досить «дитяча» їжа, смачна та поживна.

Українські добровольці - гордість народу.

 

Під час ранкової зустрічі учні та учениці 3-А класу переглянули відео та дізналися про те, що 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Ця пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. І саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. Згадали та вшанували  пам'ять  загиблих односельців хвилиною мовчання.

четвер, 14 березня 2024 р.

Успіх – це можливість реалізувати свої таланти

 

Всеукраїнський дистанційний багатожанровий конкурс «Арт-Трамплін» надає виконавцям та творчим колективам, незалежно від віку та місця їх проживання, рівні можливості для участі, гарантуючи справедливе суддівство та об’єктивне оцінювання виступів професійним міжнародним журі у різних представлених у конкурсній програмі жанрових номінаціях. Учениця 8-А класу Дідик Анастасія була учасницею даного конкурсу у номінації: «Образотворче мистецтво. Графіка." Члени журі високо оцінили роботу "Ескізи одягу доби середньовіччя". Вітаємо Анастасію зі званням Лауреата І ступеня Всеукраїнського дистанційного багатожанрового конкурсу «Арт-Трамплін»!




вівторок, 12 березня 2024 р.

Співець людини, волі й України

 


9 березня 2024 року Україна відзначає 210 років від дня народження Т.Г.Шевченка – видатного митця, життя і творчість якого надихають український народ до боротьби за правду та свободу.  Він став символом українського народу. У його поезії – вільний  дух, віра, нездоланне прагнення українців до справедливості. Тарас Шевченко вніс неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. Без його імені не можна уявити нашу культуру, нашу країну. Його творчість  невмируща, а слова пророчі й актуальні сьогодні, як ніколи. Здобувачі освіти 3-А класу, під час години спілкування, здійснили віртуальну мандрівку в дитинство поета, виконали цікаві творчі завдання, створили свій дизайн футболки з крилатими висловами та малювали малюнки до творів поета, узяли активну участь в іграх, присвячених великому Кобзарю.


четвер, 7 березня 2024 р.

Чарівне слово «МАМА»!

 

З матусі починається життя,

Вона дарує дітям щастя жити!

Промовиш – і відразу стає тепло і затишно, ніби обняла вона тебе теплими долонями і зігріла щирим поглядом. Мама, як те сонечко, всіх зігріває. Саме мама кожному з нас дала найбільше - життя! Сьогодні учні та учениці 3-А класу вирішили зробити подарунки для своїх матусь, адже найцінніший подарунок – зроблений власноруч. Ніщо так не здатне потішити серце мами, як виріб, що його виготовила дитина. А для дітей немає нічого більш захопливого, аніж побачити, як втілюється фантазія. Свято минає, а емоції і враження від нього залишаються, для мам вони житимуть у подарованих виробах, а для дітей надовго запам’ятається творча атмосфера.

Подорожуємо Рівненщиною

 

Ми продовжуємо подорож Україною. Дізналися, чим славиться місто Березне, що на Рівненщині. Учні та учениці 3-А класу не тільки "побували" в місті Березне, а ще розширили свій кругозір, бо дізналися багато цікавих фактів про сірники. Діти розглянули коробочку з сірниками, досліджували вміст її і шукали відповіді на запитання: Скільки сірників уміщується в одній коробці? Де виготовляють сірники? Що сьогодні може замінити сірники? Нині ми використовуємо сірники більше чи менше, ніж раніше? Переглянули відео “Як на Рівненщині виготовляють сірники.”А також почули інформацію, що 2 березня відзначають Міжнародний день сірника — одного з важливих елементів людського життя. Сірники протягом багатьох десятиліть відіграють не останню роль у нашому повсякденному житті як зручний і дешевий спосіб добування вогню. Саме слово “сірник” походить від слова “сірка”, якою вкриті голівки дерев’яних паличок. Різновидів і розмірів сірників багато, але найбільш поширеними у використанні залишаються саме кухонні сірники.

вівторок, 5 березня 2024 р.

Кібербулінг: безпечне віртуальне спілкування

 

Прогрес - явище різнобічне, яке разом з користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. І як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібербулінг, який проявляється в образливих повідомленнях з погрозами, відредагованих фотографіях, блокуванні акаунтів і навіть шантажі. Тому під час години спілкування з учнями та ученицями 3-А класу переглянули та обговорили відеофільм "Дитячий кібербулінг: що робити?" Діти почули дієві поради, до кого потрібно звернутись по допомогу у випадку насилля.




понеділок, 4 березня 2024 р.

Театр – особливий і прекрасний світ...

 

Здобувачі освіти 5 класу продовжують вивчати тему "Сценічні мистецтва", познайомилися із театром та його видами, дізналися, що слово "театр" у перекладі з грецької означає "видовище". У ньому відбувається таке життя, якого немає в жодному іншому виді мистецтва. Театр посідає важливе місце в естетичному вихованні людини. Кожен вид театрального мистецтва своїми засобами розповідає глядачеві про людські переживання, думки, почуття, про різні події - реальні й вигадані, теперішні та історичні. Діти вчилися створювати афішу, театральну завісу, розробляли ескізи театральних ляльок, малювали театральний бінокль, слухали і розучували пісні та спробували танцювати вальс. Театр - мистецтво, яке здатне  говорити про те, що хвилює людей. Воно вміє змусити нас переживати і  переосмислювати побачене, порівняти зі своїм життєвим досвідом і отримати естетичну насолоду.