Саме так сьогодні розпочали свій день учні та учениці 3-А класу. Адже вони знають, що взимку птахам не стільки страшний холод, як голод. Зима – дуже важкий час для пернатих. Через холод їм потрібно ще більше енергії, яку вони можуть отримати лише з їжі. Але їжу часто ховає сніг та лід, плодів на деревах майже не залишається. За короткий світловий день пташкам важко знайти необхідну кількість корму. Саме тому так важливо підгодовувати пташок взимку. Адже хто любить і цінує природу, повинен постійно дбати про її збагачення, вміти зберігати і розумно використовувати її скарби. Тому і вийшли ми до нашого парку, щоб поповнити смаколиками годівниці. Під час екскурсії діти знайшли зламану годівничку та взяли її, щоб відремонтувати. Справжні захисники довкілля навчаються у 3-А класі!
середа, 31 січня 2024 р.
Бароко – стиль епохи європейського мистецтва
Під час уроку мистецтва здобувачі освіти 8-А та 8-Б класів познайомилися із стилем бароко та дізналися, що батьківщиною розкішного, помпезного, трохи химерного і надзвичайно пишного стилю , вважається Італія. В епоху Пізнього Відродження в XVI-XVII ст. на зміну класицизму приходить цей дуже живий і перебільшено багатий стиль. Чотири століття тому в цьому чудовому стилі оформлялися палаци, в сучасному дизайні інтер'єру бароко «прижився» і в квартирах або заміських будинках, і, безумовно, в комерційних об'єктах таких як готелі, ресторани, багатофункціональні комплекси... Для інтер'єру у стилі бароко характерними стали мармурова підлога, обтягнуті дорогою тканиною стіни і розписана фрескою стеля. Навколо куди не глянь - виразні, криволінійні форми і симетричність, як і у всіх класичних стилях. Багато ліпнини та різьблення. Головним кольором у такому інтер'єрі можна вважати золотий - фактично всі предмети інтер'єру мали позолочені деталі. У цьому стилі завжди знайдеться місце романтиці, так як світло розсіяне, неяскраве. Основне освітлення за рахунок свічок, які розміщені у канделябрах та свічниках. А як можна обійтися без каміна? І без кількох дзеркал в красивих рамах... Меблі досить великі, з гнутими спинками і майстерно вирізьбленими ніжками, найчастіше з масиву деревини. Нічні столики, ліжка з балдахінами, меблеві гарнітури... У бароко меблі - це предмет мистецтва. Тому я і запропонувала учням та ученицям уявити себе дизайнерами фірми з виготовлення меблів, створити ескізи оригінального комода чи консолі у стилі бароко.
Такий радісний був ранок — круасани на сніданок!
понеділок, 29 січня 2024 р.
Герої Крут - для нащадків взірець
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас. Не дають можливості забути про відчайдушний подвиг молодих українців під Крутами і учні та учениці 3-А класу. З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, була проведена історична година "Герої Крут - для нащадків взірець". Діти переглянули відео про події того часу, під назвою «День пам'яті героїв Крут», вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання із запаленою свічкою. Ми повинні запам’ятати, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, жертовності та героїзму справжніх патріотів.
неділя, 28 січня 2024 р.
Чи багато невідомого наколо нас?
Здобувачі освіти 3-А класу розпочали мандрувати Миколаївською областю й завітали на Кінбурнську косу, дізналися багато цікавого про цей унікальний куточок Миколаївщини. Діти виконали цікаве завдання: з’єднали числа в порядку зростання і впізнали пелікана - птаха, що є символом Національного природного парку “Білобережжя Святослава”, розташованого на території Кінбурнської коси. А щоб більше дізнатися про цих птахів, виконали вправу "Читання з позначками". Відомо, що Кінбурнська коса — місце масової зимівлі лебедів. Лебідь — один із найбільших птахів України. Дітей вразила інформація про те, що маленькі лебеді мають сіре забарвлення, білими вони стають на 4-му році життя. Щоб покращити настрій, наводили та розфарбовували малюнок правою та лівою руками одночасно, виготовили лебедя у техніці оригамі та інсценізували їхню розмову про зимівлю на Кінбурнській косі.
Цирк — мистецтво, сповнене радості
Здобувачі освіти 5 класу дізналися, що циркове мистецтво виникло з первісних ігрищ та обрядів, пов’язано з трудовою і військовою діяльністю людей. Цирк існував у Стародавньому Єгипті, Давній Греції, Китаї, циркові номери включалися до виступів бродячих народних акторів - скоморохів. Якщо основою художніх образів у літературі є слово, а в музиці — звукова інтонація, то першоосновою художньої мови цирку є трюк — складна для виконання та емоційно вражаюча дія-видовище. Трюки в супроводі музики, хореографії, слова, художнього оформлення утворюють цирковий номер — зразок синтезу мистецтв. Успіх циркової вистави залежить від музики. Саме їй належить важлива роль у створенні загальної емоційної атмосфери в цирку. Під час перегляду відео діти почули відповідь на питання: "Яка ж музика звучить під куполом?" Для цього використовують фрагменти з популярної класичної музики, а інколи створюють спеціальні твори для цирку, сповнені бадьорості, блиску, гумору.
вівторок, 23 січня 2024 р.
Писати в ХХІ столітті – це необхідність.
Сьогодні, 23 січня, учні та учениці 3-А класу відкрили для себе ще одне свято - День ручного письма або День каліграфії, воно щороку нагадує людству про ручне письмо. Головне завдання свята у відродженні мистецтва каліграфічного почерку. Це свято для того, щоб нагадати всім про важливість ручного письма, несправедливо забутого сьогодні через велику кількість цифрової та друкованої інформації. У каліграфії важливо все – потрібно тримати поставу рівно, стіл має бути не надто високим, а людина має бути зосередженою. День ручного письма заснували 1977 року, коли помітили, що люди поступово втрачають навички письма. Раніше мистецтво каліграфії відігравало чималу роль, але з часом молоде покоління стало все важче навчати цій важкій справі. Сучасні люди все рідше використовують ручки, олівці, звичайний папір для вираження думок, адже з кожним роком зростає популярність комп'ютерів, електронної пошти, електронних блокнотів та СМС. Тому ми, щодня розпочинаємо уроки української мови та математики з каліграфічної хвилинки, щоб не втрачати навички мистецтва писати розбірливим, гарним і чітким почерком.
Досліджуємо, як ростуть дріжджі
Під час вивчення теми "Світ невідомий", здобувачі освіти 3-А класу дізналися, що у львівському Музеї народної архітектури і побуту “Шевченківський гай” щороку відбувається фестиваль “Свято пампуха”. Тут усі охочі можуть скуштувати традиційну українську страву. А чи знаєте ви, що надає пампухам пухкості й м’якості? Провівши дослід, діти знайшли відповідь на це питання.
понеділок, 22 січня 2024 р.
Хай буде Україна Соборна навік!
Сьогодні під час години спілкування здобувачі освіти 3-А класу давали відповідь на питання: "Що для мене Україна"? А відповіді були такими: "Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Україна – це земля, багата своєю історією, надбаннями, краєвидами, милозвучною мовою. Україна наша мати – Батьківщина, рідна домівка, друзі…" Разом з дітьми дослідили, що слово «соборність» означає єдність, згуртованість, цілісність, неподільність, нерозривність зв’язку. Переглянули презентацію та дізналися, що День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту з’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, яке відбулося у 1919 році. Ті пам’ятні історичні події сприяли відродженню незалежної соборної України. У розмаїтті жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. А учні та учениці нашого класу утворили “живий ланцюг” у класі на згадку про проголошення Акту Соборності.
неділя, 21 січня 2024 р.
19 січня – День апельсинових казок.
Щорічно 19 січня у всьому світі відзначають неофіційне, але дуже позитивне свято – День апельсинових казок. Ви ніколи не чули про апельсинові казки? А здобувачі освіти 3 -А класу під час ранкової зустрічі дізналися багато нового про найпоширеніший цитрус у світі - апельсин, а також про казкові історії, пов’язані із апельсином. Апельсин надзвичайно смачний, особливо деякі його сорти. Крім того, цей цитрус являє собою справжнє джерело вітамінів. Всього в світі існує близько 600 сортів апельсинів, вони бувають не тільки помаранчеві, але зелені і червоні. Причому зелений колір зазвичай мають сорти, які ростуть там, де особливо жарко. Діти дізналися, що більшість усіх зібраних апельсинів у світі йде на виробництво соку. Апельсиновий сік - найпопулярніший на Землі і дуже корисний. Склянка апельсинового соку подарує нам денну норму вітаміну С. Цей цитрус настільки популярний, що йому навіть пам’ятники встановлюють. А під час години спілкування учні та учениці поринули у захопливий світ казок про апельсин та переглянули італійську народну казку "Три помаранчі".
"Одним з безперечних і чистих радощів є відпочинок після праці."
Ігри знімають напруження, дають перепочити дитячій нервовій системі. А найкращий час – перерва. Адже, якісний відпочинок – запорука ефективної праці, важлива складова освітнього процесу. Тож як організувати цікаву перерву? А це знають здобувачі освіти нашої гімназії, тому що за активну участь в "Уроці доброти", ми отримали корисний подарунок - настільну освітньо-розважальну гру «Happy paw» від благодійної організації "Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам "Щаслива лапа".
четвер, 18 січня 2024 р.
Мандруємо країною Див і Фантазій.
Уява дітей складається завдяки іграм та розвиваючим завданням, де, наприклад, потрібно придумати вихід з будь-якої ситуації, з чим не впоратися без фантазії. Представлення нових та цікавих речей, які навіть можуть і не зустрітися в житті, дозволяє розвивати себе та не бути самотнім. Придумуючи щось нове, у дитини з'являється енергія, завдяки якій вона не сидить на місці, а розвивається і фізично, і морально. Так під час уроків мистецтва здобувачі освіти 3-А класу згадали про те, які є види транспорту, досліджували їх користь та переваги. А потім почали фантазувати та описувати транспорт, яким можна мандрувати країною Див і Фантазій. Юні художники та художниці із задоволенням втілили свої найсміливіші ідеї та фантазії у малюнках.
понеділок, 15 січня 2024 р.
Капелюшок - не розкіш, а потреба для перетворення.
Сьогодні здобувачі освіти 3-А класу дізналися, що 15 січня щорічно відзначають незвичайне свято – День капелюха. Дата відзначення свята обрана не випадково, а проводиться на честь торговця капелюхами Джеймса Хетерінгтона, який 15 січня 1797 року вперше з′явився з циліндром на голові. Найчастіше капелюхи з тканини носять у осінній, зимовий та весняний періоди, солом’яні — у літній час. Капелюхи бувають і чоловічі, і жіночі, і, звичайно, дитячі. Капелюх малого розміру зазвичай називають капелюшком. До речі, перші капелюхи виготовляли з соломи. І це, звісно, добре, бо солома пропускає повітря, захищаючи голову від сонця. Взагалі-то, капелюхи носять з різних причин: для захисту від яскравого сонця або мокрого снігу, їх одягають на урочисті події, для тепла або як модний аксесуар. За допомогою капелюшків можна перетворитися на магів та чародіїв, моряків та ковбоїв, козаків та Робін Гудів, чарівних принцес та вишуканих панянок. А у нас був капелюшок з побажаннями. Діти вибирали аркуш і читали побажання на 2 семестр.
-
Продовжуємо мандрувати Полтавщиною, дізналися про глину, поговорили та прочитали про цей чарівний матеріал і про один із видів декоративно...
-
З 24 лютого 2022 року питання безпеки вийшло на інший рівень, тому, після тритижневого дистанційного навчання разом з асистентом вчителя н...
-
Однією з важливих передумов успішного навчання мови є виховання в учнів любові до рідної мови. Різноманітні вправи з української мови вдо...