пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Безпека на дорозі - безпека життя

 

Найцінніше що людина має - це її життя. А безпека на дорозі – це насамперед, запорука тривалого й активного життя. Безпека пішоходів, водіїв, пасажирів залежить від знання і дотримання Правил дорожнього руху. Як наші учні та учениці 4-А класу  знають Правила дорожнього руху, як уміють себе поводити в різних ситуаціях ми побачили під час бесіди- практичного заняття "Безпека на дорозі - безпека життя". Діти переглянули відео та згадали про безпечну поведінку на дорогах, ознайомила учнів із флікерами (світловідбивачами) та пояснила, чому важливо мати світловідбивні елементи у темну пору доби, будучи пішоходом чи велосипедистом. Адже, якщо на одязі є світловідбивні елементи, то водії можуть завчасно побачити нас на дорозі та уникнути зіткнення. Асистент вчителя Оксана Миколаївна провела практичне заняття "Дорожня азбука". Обговорили та намалювали безпечний маршрут від школи додому. Отже, знання та дотримання Правил дорожнього руху для дітей так само важливі, як і оволодіння грамотою!

четвер, 14 листопада 2024 р.

Раз добром нагріте серце вік не прохолоне.

Залучаючи дитину до добрих справ з самого дитинства, ми виховуємо у ній доброту та високу мораль. Доброта – це чуйність, душевне ставлення до людей, прагнення робити добро. Вона пов’язана з іншими позитивними якостями: людяністю і вихованістю, турботою і співчуттям, доброзичливістю і уважністю, чуйністю і терпінням. Тому, під час години спілкування у 4-А класі ми з асистентом вчителя давали поради та допомагали знаходити відповіді на різні питання: Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити?  Завдяки чому наш світ стає щасливішим і прекраснішим і наповнюється любов'ю? Чому люди повинні робити добро? Діти переглянули відео, виконали вправу "Візьми комплімент та передай далі", виготовили листівку для своїх рідних, стали учасниками "Марафону добрих справ". Учні та учениці зрозуміли, що робити добро потрібно від усього серця, і тільки в цьому випадку воно буде приносити радість іншим. Добро робить людей сильнішими і щасливими. 

середа, 13 листопада 2024 р.

"Ми- разом! Ми-друзі!"

 

Під таким гаслом пройшла у 4-А класі «Зустріч довіри», яку провела асистент вчителя Оксана Миколаївна. Діти дізналися, що булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки. Прийнято вважати, що булінг – це не лише моральне, інколи фізичне пригноблення слабшого, але все набагато складніше. Здобувачі освіти почули про чотири його різновиди: вербальний (словесний), фізичний, соціальний, кібербулінг. Кожен з них  розглянули більш ретельно, кожен різновид однаково неприйнятний та жорстокий по відношенню до будь-якої дитини. 

Цікавий день перед канікулами

 

Школа – це місце, де діти проводять більшу частину свого часу, отримують нові знання та навички, а також формуються як особистості. Однак, як і в будь-якій іншій установі, у нашій гімназії завжди є місце для покращення та розвитку. 1 листопада -  останній день навчання, перед канікулами, здобувачам освіти 4-А дуже сподобався. Навіть повітряні тривоги не стали нам перешкодою, все, що було запланово виконали успішно. У цей день ми і провели навчальні заняття, і згадали правила поведінки під час канікул, брали участь у спортивних естафетах, підвели підсумки навчання, за що кожен отримав корисний подарунок, а потім  поласували смачним обідом та  розійшлись по домівках набиратись сил для нового етапу в освітньому процесі.