четвер, 28 листопада 2024 р.

Зупинимо насилля разом!

 

Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах. Сьогодні, під час ранкової зустрічі, ми розповіли здобувачам освіти 4 -А класу про дуже важливу річ — як розпізнати насильство і що робити, якщо ви або хтось поруч із вами потрапив у таку ситуацію. Діти дізналися, що помаранчевий колір – це офіційний колір акції та символізує світле і вільне від жорстокості майбутнє, кожен отримав помаранчеве сердечко на згадку про це. Обговорили можливі види насилля, розгадали анаграму "Насилля і його наслідки", виконали вправи "Чарівні окуляри і комплімент кожному" та "Я можу допомогти". Учні та учениці зрозуміли, що кожен із нас має суперсилу - це доброта, підтримка, повага до інших, до природи і до себе. Використовувати цю силу треба щодня, обирати шлях миру і справедливості.Тільки разом ми можемо зробити світ кращим, де немає місця насиллю.

неділя, 24 листопада 2024 р.

Історія нас горем вчить, щоб не забулось незабутнє...

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати тяжких її сторінок. Тому під час Уроку пам’яті у 4-А класі "Слухайте й пам’ятайте", нагадали дітям, що в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору, ознайомили учнів з трагічним минулим нашого народу, розказали про страшні події 1932–1933 років. Вшанували пам’ять  жертв Голодомору хвилиною мовчання, засвітили свічки, адже ці  вогники символізуватимуть нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів. Вони зігріють душі загиблих. Ознайомились із пам'яткою «Правила поводження з хлібом», склали сенкан «Хліб», а потім виготовили квітку незабудку - символ Голодомору, вона нагадує нам – не забувати жертв, які загинули на території України у 1932 – 1933 роках штучно.

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Ми – веселі акварелі, ми живемо у портфелі

Під час перегляду презентації здобувачі освіти 4-А класу дізналися про чудове свято - Міжнародний день акварелі, яке відзначають щорічно 23 листопада, починаючи з 1991 року. Ініціатором святкування Дня акварелі є мексиканський художник Гуаті Рохо,  який вважає, що акварель здатна передавати красу світу. Як не дивно, але фактом є те, що акварельні фарби вперше з’явилися в країні, де придумали папір. Саме в Китаї вперше зародився акварельний живопис. Щодо Європи, то папір та акварелі потрапили туди набагато пізніше. Термін  «акварель» має кілька значень, а саме, акварель – це фарби, що розводяться водою; акварель – це живопис  акварельними фарбами;  акварель – картина, малюнок, виконані акварельними фарбами. Дітям було цікаво почути, що акварельні фарби роблять на основі природних матеріалів – це такі смоли рослин, а також використовують мед  або цукор. Тому і пишуть на упаковках «Акварель медова». Незважаючи на таку нешкідливість складу, пробувати акварельні фарби не варто, адже до їх складу входять і деякі антисептики, які при попаданні в організм  можуть стати причиною серйозного отруєння. А потім діти спробували себе у ролі художників-живописців та створили свої картини.










середа, 20 листопада 2024 р.

"Дітям треба тепло і сонце, щастя, радість, любов без меж!"

 

Щорічно 20 листопада у всьому світі відзначають чудове свято - Всесвітній день дитини. Сьогодні під час ранкової зустрічі учні та учениці 4-А класу дізналися про історію цього свята, а саме, що у цей день в 1989 році була прийнята «Конвенція про права дитини», яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння. Основним міжнародним документом, в якому викладені права дитини, є Конвенція ООН про права дитини. Діти ознайомилися із правовими документами, які регулюють ці питання в Україні: Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства» та Цивільний кодекс України. Обговорили права дітей та закріпили, виконавши вправу з цеглинками Lego «Так» чи «Ні».  А яке ж свято для дітей без солодощів? В кінці заняття кожна дитина отримала смаколик. Отож, бажаємо солодощів і радощів, веселощів і чудових друзів, щасливого дитинства і цікавих ідей. Зростайте здоровими, вірте в свої мрії, радуйте батьків і приємно дивуйте  цей світ!











вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів сили духу, стійкості, незламності

 

Під час ранкової зустрічі здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що сьогодні, 19 листопада, виповнюється 1000 днів відтоді, як росія розпочала свою варварську повномасштабну війну проти України. Ці 1000 днів війни, сколихнули світ і показали, хто є хто. Після тисяч днів відважного опору і в ширшій справі свободи - незважаючи на втрати, труднощі і розчарування, які ми переживаємо - Україна не збирається здаватися. Вона сповнена рішучості боротися за справедливе завершення війни і покладається на своїх друзів і прихильників, які зроблять усе необхідне для цього. Ми дякуємо кожному, хто продовжує тримати оборону на передовій, у лікарнях, у гуманітарних центрах чи на своєму робочому місці. Ми віримо, що разом ми вистоїмо, і разом здобудемо ПЕРЕМОГУ. Хвилиною мовчання  вшанували пам’ять захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 

неділя, 17 листопада 2024 р.

Мандрівка абстракціонізмом

Здобувачі освіти 9-А та 9-Б класів під час вивчення теми "Лабіринтами художньої абстракції" дізналися, що абстракціонізм (від лат. abstractus— абстрактний) — один з головних художніх напрямів XX століття, безпредметне не фігуративне мистецтво, в якому структура твору живопису, графіки чи скульптури не відображає реальність, а ґрунтується на формальних елементах (лінії, плями) та абстрактних конфігураціях, ознайомилися  з особливостями стилю абстракціонізм та його представниками, навчилися розрізняти його типи, характеризувати твори абстракціоністів. Все це надихнуло учнів та учениць спробувати себе в ролі митців-абстракціоністів. Діти створили дизайн предметів побуту та  одягу у стилі Піта Мондріана. І вийшло ось так!



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Безпека на дорозі - безпека життя

 

Найцінніше що людина має - це її життя. А безпека на дорозі – це насамперед, запорука тривалого й активного життя. Безпека пішоходів, водіїв, пасажирів залежить від знання і дотримання Правил дорожнього руху. Як наші учні та учениці 4-А класу  знають Правила дорожнього руху, як уміють себе поводити в різних ситуаціях ми побачили під час бесіди- практичного заняття "Безпека на дорозі - безпека життя". Діти переглянули відео та згадали про безпечну поведінку на дорогах, ознайомила учнів із флікерами (світловідбивачами) та пояснила, чому важливо мати світловідбивні елементи у темну пору доби, будучи пішоходом чи велосипедистом. Адже, якщо на одязі є світловідбивні елементи, то водії можуть завчасно побачити нас на дорозі та уникнути зіткнення. Асистент вчителя Оксана Миколаївна провела практичне заняття "Дорожня азбука". Обговорили та намалювали безпечний маршрут від школи додому. Отже, знання та дотримання Правил дорожнього руху для дітей так само важливі, як і оволодіння грамотою!

четвер, 14 листопада 2024 р.

Раз добром нагріте серце вік не прохолоне.

Залучаючи дитину до добрих справ з самого дитинства, ми виховуємо у ній доброту та високу мораль. Доброта – це чуйність, душевне ставлення до людей, прагнення робити добро. Вона пов’язана з іншими позитивними якостями: людяністю і вихованістю, турботою і співчуттям, доброзичливістю і уважністю, чуйністю і терпінням. Тому, під час години спілкування у 4-А класі ми з асистентом вчителя давали поради та допомагали знаходити відповіді на різні питання: Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити?  Завдяки чому наш світ стає щасливішим і прекраснішим і наповнюється любов'ю? Чому люди повинні робити добро? Діти переглянули відео, виконали вправу "Візьми комплімент та передай далі", виготовили листівку для своїх рідних, стали учасниками "Марафону добрих справ". Учні та учениці зрозуміли, що робити добро потрібно від усього серця, і тільки в цьому випадку воно буде приносити радість іншим. Добро робить людей сильнішими і щасливими. 

середа, 13 листопада 2024 р.

"Ми- разом! Ми-друзі!"

 

Під таким гаслом пройшла у 4-А класі «Зустріч довіри», яку провела асистент вчителя Оксана Миколаївна. Діти дізналися, що булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки. Прийнято вважати, що булінг – це не лише моральне, інколи фізичне пригноблення слабшого, але все набагато складніше. Здобувачі освіти почули про чотири його різновиди: вербальний (словесний), фізичний, соціальний, кібербулінг. Кожен з них  розглянули більш ретельно, кожен різновид однаково неприйнятний та жорстокий по відношенню до будь-якої дитини. 

Цікавий день перед канікулами

 

Школа – це місце, де діти проводять більшу частину свого часу, отримують нові знання та навички, а також формуються як особистості. Однак, як і в будь-якій іншій установі, у нашій гімназії завжди є місце для покращення та розвитку. 1 листопада -  останній день навчання, перед канікулами, здобувачам освіти 4-А дуже сподобався. Навіть повітряні тривоги не стали нам перешкодою, все, що було запланово виконали успішно. У цей день ми і провели навчальні заняття, і згадали правила поведінки під час канікул, брали участь у спортивних естафетах, підвели підсумки навчання, за що кожен отримав корисний подарунок, а потім  поласували смачним обідом та  розійшлись по домівках набиратись сил для нового етапу в освітньому процесі.