пʼятниця, 23 лютого 2024 р.
"Ключі від щастя - це мрії..."
"Щоб не трапилось біди, будь уважним всюди"
Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в різних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. А особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності, коли школярі йдуть на канікули. З метою запобігання травмуванню, внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання культури безпечної поведінки, у переддень канікул, продемонструвала для здобувачів освіти 3-А класу навчальне відео "Правила безпеки при користуванні електричними приладами". Потім теоретичний матеріал перевірили та закріпили у кімнаті безпеки. Нагадали правила дорожнього руху. Роздала діткам світловідбиваючі наклейки, що допоможуть їм стати помітними на дорозі.
четвер, 22 лютого 2024 р.
"Старається гончарний круг і глина тягнеться до рук."
Продовжуємо мандрувати Полтавщиною, дізналися про глину, поговорили та прочитали про цей чарівний матеріал і про один із видів декоративно-прикладного мистецтва — гончарство. Це старовинне й неймовірно цікаве мистецтво, яким надзвичайно вправно володіють, зокрема, гончарі Полтавщини, а саме — Опішні. "Побували" в Опішні й почули, як виготовляють глиняний посуд та дізналися, що їсти з керамічного посуду, як свідчить тисячолітній досвід, дуже корисно. Він не псує смаку їжі. Гаряча страва в глиняному посуді довго зберігає тепло, а холодна — холод. При смаженні страва не пригорає. Славнозвісний опішнянський посуд вирізняється плетивом мальованого рослинного орнаменту. Елементами опішнянського розпису є ягоди, листя, декоративні квіти, метелики, кривулини, рисочки, крапочки тощо. Милувалися чудовим керамічним посудом. Кожен його вид має особливу форму, призначення та назву. А потім спробували себе у ролі гончарів та зліпили один із видів посуду, але з пластиліну.
“Немає щастя без здоров’я”.
У народі кажуть: “Немає щастя без здоров’я”. Отже, щоб бути щасливими, треба дбати про своє здоров’я. А для чого людині здоров’я? Що треба робити, аби бути щасливими й радісними? Як берегти своє здоров’я? На всі ці питання учні та учениці 3-А класу знаходили відповіді та дізналися про деякі таємниці здоров’я під час уроку я досліджую світ. А також, з’ясували, що таке постава, яка її роль у нашому житті та як її зберегти. Діти дізналися, що впродовж понад 30 років до міста Кобеляки на Полтавщині приїжджали люди із захворюваннями хребта. Заслужений лікар України Микола Касьян лікував їх і навчав запобігати хворобам. А потім спробували виконати комплекс вправ аби запобігти розвитку сколіозу. Дійсно, щоб бути здоровими, треба вести здоровий і активний спосіб життя, а ще — виробляти корисні звички та уникати поганих, шкідливих.
середа, 21 лютого 2024 р.
Свою рідну мову треба гарно вчити!
Щорічно 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, який був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. Мета свята - підкреслити важливість і значущість кожної мови в світі! В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 21 лютого 2002 року, коли Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Нашою рідною мовою є українська мова. Це мова, яка лунала для нас із маминих колискових, нею спілкуємося ми всі. Дзвенить вона і в школі, і в бібліотеці, і на вулиці, адже це мова жителів нашої країни. За допомогою мови ми пізнаємо світ, можемо помріяти, передати свої відчуття, заспівати чудову пісню. Отож, сьогодні учні та учениці 3-А класу долучилися до цього свята і демонструвала свої знання рідної мови, а саме...
вівторок, 20 лютого 2024 р.
"А сотню вже зустріли небеса…"
понеділок, 19 лютого 2024 р.
"Наш герб тризуб - це воля, слава й сила!"
Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. І сьогодні діти 3-А класу, впродовж дня, дізнавались про цікаві факти, виконували обчислення, вправлялись у правильному написанні слів, пов’язаних з нашим національним символом. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті – символ українців ще з давніх часів. З найдавніших часів тризуб шанують українці, як магічний знак, що оберігає від усього злого. Зображення тризуба, що знаходять науковці на давніх монетах, печатках, посуді, настінних розписах, має майже два тисячоліття. Учені ще досі сперечаються, що означає наш тризуб. Існує понад сорок версій, що пояснюють походження тризуба. Одним він нагадує сокола, що літає в небі. Автори іншої версії вважають, що в тризубі зашифроване слово «воля». Власне, і учні та учениці 3-А побачили у тризубі зашифроване слово ВОЛЯ.
пʼятниця, 16 лютого 2024 р.
Україна - єдина країна!
Сьогодні під час ранкової зустрічі нагадала дітям, що 16 лютого в Україні святкують особливе свято – День єднання, встановлене Указом Президента України Володимира Зеленського від 14 лютого 2022 року. Головна мета цього дня - показати єдність українського народу. Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і оглосив цю дату Днем єднання України.
четвер, 15 лютого 2024 р.
Герої поруч з нами
середа, 14 лютого 2024 р.
"Театр чекає нового гравця..."
Театр тіней — мистецтво, що зародилося у древніх цивілізаціях Індії та Китаю більше 1700 років тому. На сьогоднішній день театр тіней так само залишається досить незвичайним і цікавим жанром, заманюючи все більше і більше глядачів. Історії про справжнє кохання, дружбу, про добро і зло, фантастичні і реальні історії - це все покаже вам театр тіней, це відмінне проведення часу. Для театру тіней своїми руками вам не потрібно докладати багато зусиль, всього пара підручних матеріалів, руки і фантазія. У підготовці може взяти участь кожен, і так буде набагато веселіше. Цей вид роботи для дітей не тільки цікавий, але і корисний, так як це чудово тренує дрібну моторику рук і координацію. Здобувачі освіти 3-А класу познайомились з цим видом мистецтва та спробували себе в ролі сценаристів, режисерів та акторів. Фантазували, театралізували, експериментували, розважались...
вівторок, 13 лютого 2024 р.
Листівки для найрідніших
День святого Валентина або свято всіх закоханих в Україні дуже популярне свято. Щороку воно припадає на 14 лютого, день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. В середині останнього зимового місяця всі закохані зізнаються у коханні своїм найріднішим людям, вітають одне одного з Днем святого Валентина, який вважається захисником тих, хто кохає. А учні та учениці 3-А класу виготовили святкові листівки, які подарують найріднішим людям - своїм батькам.
понеділок, 12 лютого 2024 р.
“Україна вражає — Вилкове”
"Великий квадрат не має меж"
Таке твердження свідчить японська мудрість. Останнім часом оригамі стало досить популярним в багатьох країнах. Оригамі - і дитяча забава, і елемент дизайну, є невід'ємний атрибут народних свят у багатьох країнах світу. Заняття оригамі робить позитивний вплив на розвиток дітей, виготовлення виробів дозволяє повніше використовувати ресурси психіки, гармонійно розвиваючи обидві півкулі головного мозку. Удосконалюються дрібна моторика рук, рухи пальців стають більш точними, виробляється посидючість. Адже, щоб вийшла гарна фігурка, потрібні акуратність, увага, зосередженість. Крім того, складання виробів в техніці оригамі допомагає розвивати пам'ять, мислення, просторову уяву, кмітливість. Дослідження свідчать про те, що заняття оригамі покращують якість життя дітей, зменшують рівень тривожності, допомагають забути біль і горе, підвищують самооцінку, сприяють налагодженню дружніх відносин, взаємодопомоги в колективі, допомагають встановити контакт між вчителем та вихованцем, що в цілому поліпшує психологічний стан дітей і робить процесс навчання та виховання більш ефективним.
середа, 7 лютого 2024 р.
"Читання - самостійне плавання в морі знань." В.О. Сухомлинський
Вже стало доброю традицією у першу середу лютого відзначати Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. У 2024 році Всесвітній день читання вголос відзначається саме 7 лютого. Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Читання вголос — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля з рідними та друзями, а й чудовий спосіб підвищити рівень інтелекту, поповнити словниковий запас, покращити пам’ять та навіть поліпшити настрій і собі, і іншим. І щоб покращити настрій учням та ученицям 3-А класу у цей нелегкий для усіх час, я запропонувала під час уроку української мови обрати кумедне і незвичне місце та позу для читання вголос тексту, який ми опрацьовували. Дивимось!
вівторок, 6 лютого 2024 р.
"Я ладнаю годівнички, для горобчика й синички..."
Безпечний Інтернет та соціальні мережі.
понеділок, 5 лютого 2024 р.
Історія чаю
Сьогодні учні та учениці 3-А класу разом із жевжиками відкрили для себе таємницю чаю, дізналися про історію та традиції чаювання в різних країнах. Адже відомо, що чай вважають напоєм № 1. Складно уявити наше сьогодення без чашечки ароматного чаю. Його п’ють у будь-якому куточку Землі. Він має лікувальні властивості, допомагає уникнути багатьох захворювань. Чай — чудовий корисний напій, який втамовує спрагу, знімає втому, додає бадьорості, поліпшує настрій. Для багатьох народів він такий самий необхідний і незамінний, як і хліб. А під час перерви діти із задоволенням пили чай із печивом, яке випікали дома разом з батьками.
-
Продовжуємо мандрувати Полтавщиною, дізналися про глину, поговорили та прочитали про цей чарівний матеріал і про один із видів декоративно...
-
З 24 лютого 2022 року питання безпеки вийшло на інший рівень, тому, після тритижневого дистанційного навчання разом з асистентом вчителя н...
-
Однією з важливих передумов успішного навчання мови є виховання в учнів любові до рідної мови. Різноманітні вправи з української мови вдо...